Životopis Twiggy

31. srpna 2010 v 10:22 | RebeCca_Rawr |  Twiggy
Leslie Hornby=Twiggy

Často vystupuje jako Twiggy Lawson.
Povolání: Herečka, modelka
Věk: 60
Datum narození: 19. 09. 1949
Místo narození: Neasden, Anglie
Znamení: Panna 
Dcera truhláře a kuchařky.

Údajné míry Twiggy:
výška: 168 cm
váha: 41 kg
míry:81-56-81
V polovině 60. let minulého století byla jednou z nejznámějších světových supermodelek.
V šedesátých letech dvacátého století způsobila doslova módní revoluci.
Do její epochy frčely modelky ženských tvarů, u kterých nikdo neměl problém najít prsa a boky. Pak přišla ona. Sotva šestnáctiletá, s jedenačtyřiceti kily, bledou pletí, krátkými vlasy a obrovskýma hnědýma očima, permanentně obloženýma řadou umělých řas. A ženy začaly najednou držet diety a místo za vycpávky do podprsenek utrácely za hodiny aerobiku. Proč se to stalo?

K přezdívce přišla ve svých patnácti. Tehdy si ještě říkala Leslie Hornbyová, seznámila se s Nigelem Daviesem, který spolu se svým bratrem pracoval v londýnském kadeřnickém salonu. Nigelův bratr ji kvůli postavě nejprve pokřtil na Sticks ( tyčky) , potom na Twigs (větvičky) a nakonec skončil na Twiggy. Bratři usoudili, že by jejich nová okatá kamarádka mohla uspět coby modelka. Aby ji odlišili od ostatních dlouhovlasých krasavic, vytvořili jí na hlavě krátký chlapecký sestřih. Vyhublou slečnu Leslie Hornby objevil londýnský fotograf Barry Lategan. Její snímky pak vyvěsil v londýnském kadeřnictví, kde si jich všimla Deirdre McSharry ,reportérka Daily express. O pár týdnů později vyšel o mladé dívce velký článek i s titulní fotografií. Pak už šlo všechno ráz na ráz.
Nigel se stal jejím manažerem a milencem. V tom prvním byl víc než úspěšný, protože se Leslie po pár týdnech pohybu v módním průmyslu podařilo získat ocenění Tvář roku 1966. Ačkoliv Twiggy nepředváděla na molu, protože ji na něm nebylo skoro vidět, stala se kultovní supermodelkou šedesátých let. Její vzhled vyvolal naprostou senzaci.
Twiggy měla štíhlost v genech - nanejvýš ji podporovala cvičením a zdravým životním stylem. Ostatní ženy, které se snažily vypadat "ideálně" po jejím vzoru, však často sahaly po anorexii a bulimii.
Modelky před Twiggy a po ní
Před ní měly tvary, pak už hlavně dlouhé nohy.

Modelka vydala vlastní kolekci oblečení, její minisukně, svetříky a punčochy slavily hlavně v Anglii brutální úspěch.
V roce 1967 se stala nejlépe placenou modelkou celých šedesátých let. Její jméno využívaly firmy pro své výrobky - značka Mattel například začala vyrábět Twiggy Barbie. Z modelingu odešla Twiggy dobrovolně na absolutním vrcholu, když jí bylo 20 let. A tím skončil i vztah s Nigelem, se kterým byla zasnoubená.
14. června 1977 byla vdána za herce Michaela Witneye, který zemřel 30. listopadu 1983 a se kterým má 1 dítě. Od 23. září 1988 je jejim manželem herec Leigh Lawson.

 "Teď díkybohu nejsem tak vychrtlá jako v šestnácti. Vypadala bych divně. Jsem štíhlá, protože jím zdravě." Bývalá modelka už léta bojuje za práva zvířat a podporuje výzkum léků proti rakovině prsu. A pořád umí vydělat pěkný balík! Například podepsala smlouvu se značkou Marks & Spencer a nafotila pro ni kolekci na jaro-léto 2006.

Dodnes slýchává bývalá modelka kritiku, že to byl právě její vzor, který udělal z tolika dívek později anorektičky.

Zdroj:
http://finira.blog.cz/rubrika/twiggy
http://kacuskyblogisek.blog.cz/0707/o-jejim-zivote-a-kariere
http://zivotopis.osobnosti.cz/leslie-twiggy-hornby-i.php

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama