O Nightwish

12. února 2007 v 16:30 | Veri |  Nightwish
Něco o Nightwish…
Kariéra:Myšlenka z rodu Nightwish vznikla v červenci 1996,o půlnoci, když Tuomas seděl s přáteli u táboráku. První tři písně byly zaznamenány mezi říjnem a prosincem 1996.Tehdy měla skupina 3 členy:Tuomase Holopainena(klávesy), Tarju Turunen(zpěv) a Emppu Vuoriena(el.kytara).Jako bubeníka si přibrali Jukku Nevalainena a akustickou kytaru nahradila elektrická kytara. Po pár týdnech cvičení jeli v roce 1997 nahrávet prvních sedm písní, které přidali do debutového alba Angel´s fall first(Andělé padli první).Toto album obsahovalo 12 písní.
V květnu 1997 podepsali Nightwish smlouvu se Spinefarm a Nightwish hráli první koncert v Kitee 31.prosince.Během toho Tarja Dokončila svá studia.Nightwish prodloužili smlouvu a v dubnu 1998 vyšel první klip Carpenter(Tesař).V následujícím roce doplnil skupinu basák Sami Vanska.Během léta vznikli další písně pro další album.V srpnu odjeli do studia,kde nahrávali až do října.13. listopadu Nightwish hráli koncert v Kitee,kde byl zachycen klip Sacrament of Wilderness(Svátost divočiny).Singl vyšel na albu Oceanborne(Zrození oceánu).Teď už jistě všichni víte že basákem už není Sami, ale Marco Tapani Heitala(Zpěv).
V zimě 1998-1999 hráli koncerty všude v okolí Finska,ale až po Jaru byl Oceanborne(CD obsahovalo 10 songů) uvolněný mimo Finsko.Singl Sleeping Sun(Slunce spí),který byl napsán pro zatmění slunce v Německu.Po té byli v Německu uvolněny Walking in the Air(Chození ve vzduchu),Swanheart(Labutí srdce) a Angels fall first.15 000 kopií se stihlo prodat za jediný měsíc.V roce 2002 vystoupily na Master of Metal ve Zlíně! V roce 2006 Tarja odešla ze skupiny.A a nazpívala své CD s názvem Breath from heaven.Které obsahuje 12 písní+přezpívané Walking in the Air.Zbilí členové Nightwish uvažují o tom, že by nové CD (pro které už mají napsané songy)nazpívali bez zpěvačky.V září 2006 proběhl konkurz na novou zpěvaču.A asi si žádnou nevybrali.Slyšela jsem Over the Hill´s and far Away(Nad kopci a daleko),The Kinslayer(Kmenový zabiják)Jak to zpíval jen Marco s klukama.
Nightwish a ocenění:
Nightwish dostali zlatý disk za album Oceanborn a singly Sacrament of Wilderness,Walking in the Air a Sleeping Sun.Wishmaster(Přát si Mistra) získal zlatý disk.
Styl:Hutné basy a melodický BOMBASTICKÝ sound, zesílený symfonickým orchestrem.Tarja má úžasný operní hlas.
Jejich Sex-appeal a schopnost šokovat:Tarja Skoro pořád zpívá o smrti(-tj. dost děsivé,ale SUPER),skoro pořád je oblečená do černých šatů.Na pódiu dokáže diváky pořadně rozdovádět….Ale zpívání naživo umí skvěle jako na CD.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se vám budou Nightwish líbit víc?

V mužské sestavě 16.7% (3)
Bez ženského hlasu to není ono 55.6% (10)
Je to jedno stejně budou super 27.8% (5)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama